Jak zorganizować idealne przyjęcie komunijne?

Pierwsza Komunia Święta jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego młodego katolika. Dzień ten jest również ogromnym przeżyciem również dla Rodziców, którzy muszą zadbać o tradycję i uroczysty charakter wydarzenia.

Czytaj też: Dlaczego warto organizować przyjęcia poza domem?

Wybór miejsca – restauracja, dom, ogród

Decyzja o wyborze miejsca uzależniona jest głównie od planowanej liczby Gości, od tego czy mamy wystarczającą ilość czasu, aby zorganizować przyjęcie samodzielnie, oraz od naszych możliwości. Jeżeli decydujemy się na organizację przyjęcia w domu lub ogrodzie, pamiętajmy o odpowiedniej przestrzeni zapewniającej komfort i wygodę dla naszych Gości.

stół

Z kolei organizacja komunii w lokalu wymaga dużo wcześniejszej rezerwacji – najlepiej z co najmniej 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Wybierając lokal z dobrymi rekomendacjami i opiniami od znajomych, lub znajdując je w Internecie, możemy mieć pełne poczucie komfortu, że przyjęcie naszego dziecka będzie niezapomniane. Dobrze skomponowane menu w restauracji na pewno zrobi wrażenie na naszych Gościach, a dekoracje sali podkreślą charakter wydarzenia.

Wybierając miejsce, kierujmy się również dodatkowymi atrakcjami, które zapewnia lokal. Istotne powinny być np. animacje dla dzieci lub dodatkowe słodkie stoły. Dzieci uwielbiają kolorowe dodatki oraz wesołe przyjęcia. Profesjonalni animatorzy mogą zadbać o to, aby dzieci nie nudziły się podczas uroczystego obiadu, a dorośli mogliby napić się dobrej kawy przy pysznym deserze.

Jak dobrać dekoracje komunijne?

Podczas przyjęcia komunijnego królują jasne kolory, zwłaszcza biel. Białe kwiaty na stołach, wianki oraz balony jako dekoracja wnętrza doskonale dopełniają przyjęcie komunijne. Piękne złote lub srebrne akcenty w postaci np. świeczników dodadzą elegancji i wytworności na stołach. Zielone dodatki takie jak gałązki bukszpanu, na serwetkach czy w wazonie, będą pięknym i subtelnym dopracowaniem całej aranżacji przyjęcia.

Do dekoracji sali można wynająć profesjonalną osobę lub zaufać doświadczonemu zespołowi lokalu. Balony z helem w jasnych kolorach lub z akcentem komunijnym są rzeczą, która nie tylko pełni funkcję dekoracji, ale jest jedną z najbardziej lubianych przez najmłodszych gości. Maraton komunijny w naszej Astorii wkrótce się rozpocznie. Zapraszamy serdecznie do obserwowania naszych relacji na Instagramie oraz Facebooku.

stół