Jakie kwiaty wybrać na dekorację przyjęcia weselnego?

Kwiaty są ważną częścią dekoracji weselnych. Ważne, aby współgrały z resztą wystroju sali oraz stylem przewodnim przyjęcia. Dobór roślin jest kwestią indywidualną, warto jednak znać trendy panujące w danym sezonie.

Jakie kwiaty cieszą się popularnością na weselach?

Każdego roku zmienia się moda na wystrój sali weselnej, dzięki czemu inspiracji jest co niemiara. Istotnym elementem jest również bukiet Pani Młodej. Ważne, aby kwiaty, które się w nim znajdują występowały w kompozycjach na stołach. Jakie rodzaje roślin są na najczęściej wybierane? Oto kilka z nich:

  • hortensje
  • piwonie
  • gipsówka
  • róże
  • goździki
  • tulipany
  • eustomy

kwiaty

Jak dobrać kolor przewodni wesela do wystroju sali?

Jeśli wybraliśmy już rodzaj roślin, które będą dekorowały przyjęcie, warto pomyśleć nad kolorem przewodnim, który też ma znaczenie. Musimy pamiętać, aby kolorystyka nie przytłoczyła sali i nie sprawiła, że będzie w niej zbyt ciemno. W pomieszczeniu, do którego światło dzienne dociera w mniejszym stopniu, z pewnością sprawdzą się kwiaty białe, ecru bądź jasnokolorowe. W mocno oświetlonych salach można postawić na bardziej intensywne kolory typu czerwień, niebieski czy chabrowy. Nasza sala w Astorii jest przestronna i jasna, dlatego nie ma ograniczeń w doborze kolorystyki.

Następnie musimy zastanowić się nad tym, jak bukiety na stół weselny mają wyglądać. I nie chodzi tu tylko o samą kompozycję, ale także kształt wazonu, jego kolor, wielkość i wysokość oraz to, na czym stoi.

Kompozycje kwiatowe możemy zlecić firmom, które zawodowo zajmują się tego typu dekoracjami. Jest to najwygodniejsza opcja i zapewne będą one wyglądały bardzo profesjonalnie. Możemy również podjąć się tej roli sami, jednak trzeba pamiętać, że jest to bardzo czasochłonne.

kwiaty