Jakie stoły na wesele – okrągłe czy prostokątne?

Goście na weselu powinni czuć się komfortowo. Ważne są nie tylko wygodne krzesła, ale również odpowiednie stoły. Gdy na sali stoły będą za wąskie, jedzenie na paterach, talerze, szkło i dekoracje mogą się nie zmieścić lub wyglądać mało estetycznie. Kolejnym minusem niedużych stołów jest ścisk dla Gości i przepychanie się łokciami podczas jedzenia. Wybierając salę na wesele lub inną uroczystość, warto więc wziąć pod uwagę to, jakie rodzaje i rozmiary stołów oferuje dany lokal.

Który rodzaj stołów lepiej sprawdzi się na weselu?

Stoły weselne powinny być przede wszystkim szerokie i komfortowe dla Gości. Takie wyposażenie oferuje m.in. Centrum Bankietowe Astoria. Do dyspozycji Gości w naszych salach weselnych w Szczecinie mamy dwa rodzaje stołów: stoły okrągłe i prostokątne. Zarówno stoły okrągłe, jak i stoły prostokątne mają swoje wady i zalety. Decyzja o ich wyborze zależy przede wszystkim od preferencji Pary Młodej. Niemniej duże znaczenie ma w tym przypadku również liczba Gości oraz wielkość sali weselnej. Poniżej podpowiadamy, kiedy lepiej sprawdzą się stoły okrągłe, a kiedy prostokątne.

okrągły stół

Zalety stołów okrągłych:

Zobacz także: Jaka data jest najlepsza na wesele?

Plusem okrągłych stołów jest to, że Goście mogą bawić się w swoim gronie. Ponadto każdy z nich ma taki sam dostęp do napojów oraz dań. Rozstawienie okrągłych stołów na sali nazywane jest ustawieniem balowym. Takie rozwiązanie jest bardzo modne i eleganckie, choć wymaga nieco więcej przestrzeni niż przy wykorzystaniu stołów prostokątnych. Stoły okrągłe najlepiej sprawdzą się w przestronnych salach albo na weselach z niewielką liczbą Gości. Wokół nich może usiąść od 8 do maksymalnie 12 osób.

długi stół

Zalety stołów prostokątnych:

Stoły prostokątne idealnie sprawdzą się zarówno podczas małych, rodzinnych uroczystości, jak i dużych, wystawnych przyjęć dla kilkuset osób. Dobrze prezentują się w mniejszych salach, ale równie elegancko wyglądają w przestronnych salach bankietowych. Chętniej wybierają je Pary Młode, które urządzają wesela w tradycyjnym stylu, niemniej stoły prostokątne dobrze komponują się ze wszystkimi aranżacjami. Nie ma znaczenia, czy wesele jest organizowane w stylu rustykalnym, czy glamour – odpowiednio udekorowane stoły prostokątne zawsze prezentują się świetnie.

prostokątne stoły