Najlepsze daty na Wesele w Astorii

Czy dzień i miesiąc ślubu mogą zagwarantować pomyślne małżeństwo lub sprowadzić na związek nieszczęście? Czy są terminy weselne, których warto unikać? Zapraszamy do lektury artykułu o związkach dat z przyjęciami weselnymi.

Jaki czas jest najlepszy na ślub zgodnie ze zwyczajami?

Najczęściej wybieranymi miesiącami na zorganizowanie wesela są te, które zawierają w swojej nazwie literkę „r”. Jeśli mamy wierzyć przesądom, idealny czas na ożenek to marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik i grudzień. Pomyślą wróżbą są również dni, które wpisały się na rodzinną tradycję. Jeśli mama, babcia czy prababcia zawarły małżeństwo dokładnie tego samego dnia wiele lat temu, i przyniosło im to szczęście, warto tę datę wybrać.

Zobacz również: Prezenty dla gości weselnych

stół weselny

Według tradycji, idealnym dniem tygodnia na zawarcie małżeństwa jest sobota. Ważna jest również godzina. Harmonię oraz powodzenie zapewni uroczystość zawarta o pełnej godzinie, a najlepiej między 12:00 a 15:00. Jeśli wierzyć w pomyślność małżeństwa ze względu na pogodę w dniu ślubu, to słońce gwarantuje szczęście w związku. Natomiast deszczowa, pochmurna pogoda zwiastuje burzę w relacjach nowożeńców, a drobna mżawka uważana jest za błogosławieństwo z niebios. Do przesądów warto podejść z przymrużeniem oka i dystansem. Nie bierzcie ich jako pewnik i zdecydujcie o takim terminie, który najbardziej Wam odpowiada.

Jaka jest rzeczywistość?

Okres wiosenny i letni przyciąga najwięcej Młodych Par. Mimo wszystko wiele osób nie lubi upałów, więc wybierają chłodniejszy czas w roku. W okresie zimowym, poza sezonem, domy weselne i sale bankietowe często oferują dodatkowe rabaty, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędności pieniędzy. Wraz z początkiem wiosny, liczba ślubów coraz bardziej rośnie. Marzec jest okresem Wielkiego Postu, ale zyskuje podczas ślubów cywilnych. Łatwiejsza do zarezerwowania będzie sala weselna. Maj natomiast, jest już pełnym początkiem sezonu ślubnego. To miesiąc miłości, kwiecisty i pachnący, gdzie wszystko dookoła staje się kolorowe i świeże.

sala

Od czerwca trwa największe szaleństwo ślubne. Zazwyczaj w tym czasie zyskuje również menu, ponieważ pojawiają się sezonowe owoce i warzywa. Minusem na pewno jest to, że czerwiec jest bardzo oblegany przez Młode Pary. Planując wesele w tym miesiącu, musimy odpowiednio wcześnie zarezerwować sale, fotografa i muzyków. Lipiec oraz sierpień są równie oblegane co czerwiec. Warto wziąć pod uwagę, że jest to czas urlopów. Ze względu na swoją wielką popularność, wesela w tych miesiącach trzeba nieraz planować nawet trzy lata do przodu. Bardzo dobrą alternatywą jest wrzesień oraz październik, ponieważ w Polsce mamy zazwyczaj wciąż ładną pogodę. To doskonały czas na planowanie podróży poślubnej, ponieważ ceny wyjazdów są niższe od terminów wakacyjnych.

Młode Pary coraz częściej decydują się na wesela w inne dni niż sobota. Coraz częstszym dniem na zaślubiny jest piątek a nawet… czwartek. Ceny menu w restauracjach są mniejsze od tych w sobotę, a dostępność dużo większa. Dobrym wyborem na termin weselny jest również taki, który poprzedza długi weekend. Goście weselni, zwłaszcza przyjezdni, będą w dużo bardziej komfortowej sytuacji, ponieważ łatwiej będzie im zaplanować wolne dni przed (aby móc się przygotować i dojechać do miejsca ślubu) czy po przyjęciu (gdy będą mogli odpocząć i wyjechać np. dzień później).

sala weselna

Według nas nie ma „najlepszej daty na Wesele”. Każdy dzień wybrany przez Młodą Parę będzie wyjątkowy i będzie rozpoczynał nowy, szczęśliwy rozdział życia. Tego życzymy każdemu i zapraszamy do rezerwacji miejsca w Astorii, gdzie marzenia o pięknej sali, pysznym menu i świetnej zabawie się spełniają. Dajemy od siebie 100%. Do zobaczenia w Mierzynie.