OCZEPINY – tak czy nie?

Oczepiny są znane chyba każdemu. Kiedyś bez tego punku nie wyobrażano sobie wesela. Zawsze było śmiesznie i integrowało to wszystkich gości na sali. Konkursy, zawody, różne zadania – pomysłów co niemiara. Powodzenie tego typu zabawy zależy w głównej mierze od gości weselnych – czy są gotowi na szaleńcze wyzwania, czy raczej wolą spokojnie stać z boku. Wodzirej imprezy musi dobrze (po wcześniejszej konsultacji z Parą Młodą) dobrać harmonogram oczepin, tak, aby było wesoło i każdy z uczestników był zadowolony. Zazwyczaj nagrodą za wygrany konkurs jest butelka alkoholu, ale Państwo Młodzi mogą wybrać bardziej wyszukany podarunek. A co jeśli Para Młoda nie przewiduje oczepin? Okazuje się, że dziś śmiało można ten punkt programu weselnego wykreślić i zastąpić innym. O tym, jakim, piszemy poniżej.

Pokaz zimnych ogni

W ostatnich latach bardzo popularną formą celebrowania przyjęcia weselnego po zmroku jest pokaz zimnych ogni. Zwłaszcza gdy w okolicy sali weselnej nie można zorganizować pokazu fajerwerków, taka atrakcja doskonale sprawdza się w roli alternatywy. Zimne ognie pięknie prezentują się na pamiątkowych zdjęciach i nagraniach. Iskry, które są po zapaleniu zimnych ogni, tworzą romantyczny i widowiskowy klimat.

dj

Fire show

Fire show polega na tym, że doświadczeni tancerze tańczą i wykonują różne sztuczki w rytm muzyki. Taki pokaz jest zawsze efektem wow na przyjęciach weselnych i przyjemną pauzą od tańców i zabawy na parkiecie. Mając w planach rezerwację tego typu wydarzenia, warto wziąć pod uwagę czy lokal ma odpowiednio dużo płaskiego terenu na zewnątrz, na tego typu tańce. Miejsce nie może być wśród drzew (ryzyko podpalenia gałęzi). Nasza Astoria, w której zapewniamy organizację przyjęć weselnych w Szczecinie, ma obszerny podjazd oraz bardzo dużo miejsce na tego typu efekty z użyciem ognia.

Pokaz barmański

Coraz chętniej Pary Młode korzystają z obsługi barmańskiej na swoich weselach. Jeśli do tego można skorzystać z umiejętności barmana i zrobić show – idealnie! Warto pamiętać, że takie plany muszą być wcześniej ustalone z obsługą sali oraz samymi barmanami. Zazwyczaj tego typu pokazy polegają na jednoczesnym przyrządzaniu kolorowych drinków, podrzucania, podkręcania butelek, szejkerów i lodu. Urozmaicić pokaz można ogniem (podpalane drinki), a na koniec goście mogą częstować się pokazowymi efektami w postaci smacznych napojów.

sala

Wszystkie zdjęcia autorstwa Teija – Dorota Zawiślańska