Podtalerze – element dekoracyjny stołu w ofercie Astorii

Wchodząc do Sali weselnej, naszą uwagę przyciągają krzesła oraz dekoracje na stołach, pośród których czołowe miejsce zajmuje zastawa stołowa. Powinniśmy poświecić szczególną uwagę na aranżację tej części Sali bankietowej, aby goście delektowali się nie tylko potrawami, ale również patrząc na nakrycia stołowe, doświadczali miłych wrażeń estetycznych.

Aby nadać serwisowi pięknego i eleganckiego charakteru, oprócz dekoracji florystycznych, serwetek, świec, szkła i sztućców, możemy dodać dekoracyjne podtalerze.

Po co nam podtalerze?

Zastawy w salach bankietowych są proste i bez wzorów, ponieważ takie najłatwiej wkomponować w każdy styl. Gdy wprowadzimy odpowiednie dodatki, nabierają one uroczystego charakteru. Podtalerze zdecydowanie różnią się od zwykłych talerzy i nie są zabierane ze stołu podczas serwowania głównych potraw. Służą one przede wszystkim do wyczarowania klimatu na stołach oraz tworzą bazę, na którą stawiane są talerze do dań głównych i deserów.

Podtalerze powinny być ustawiane w odległości 1 cm od brzegu stołu. Można położyć na nie eleganckie serwetki, winietki, menu lub od razu talerze do dania głównego. Czegokolwiek nie położymy, będzie wyglądało bardzo efektownie.

nakryty stół

Najgorętszy ślubny trend w Astorii

Jeśli chcesz, aby nakrycie stołów wyglądało zjawiskowo koniecznie zadbaj o podtalerze. Nowoczesne i eleganckie podtalerze to najgorętszy trend ślubny, który sprawi, że stoły będą wyglądać pięknie.

Czytaj więcej: Jakie krzesła są najlepszym wyborem na uroczystość?

podtalerze na stole

Style i wzory podtalerzy

Przy kompozycji stołu należy pamiętać, aby wszystkie elementy do siebie pasowały i współgrały. Talerze, sztućce, szklanki i kieliszki najlepiej, aby były delikatnie zdobione, z nutą elegancji, ale bez niepotrzebnego przepychu. Przyjmując taką, neutralną bazę, będziemy mogli wprowadzić inne barwy na stołach. Znaczenie ma wielkość podtalerza, ponieważ powinien on być większy od talerza obiadowego. Jeśli średnica jego będzie mniejsza, nie uzyskamy oczekiwanego efektu, ponieważ zwyczajnie nie będzie go widać. W kwestii kolorystyki, dekoratorzy zalecają, aby podtalerze w kolorze srebrnym, miały również w tym samym kolorze sztućce, natomiast wybierając podtalerze w kolorze złotym, powinniśmy pamiętać o sztućcach również tej barwy. Rozwiązaniem mogą być sztućce również w zupełnie innym kolorze, jak np. czarny czy różowe złoto. Wtedy kolor podtalerzy musimy dopasować do ich kolorystki.

okrągły stół

Wynajem podtalerzy w Centrum Bankietowym Astoria

Nie wszystkie domy weselne posiadają w swojej ofercie podtalerze, aczkolwiek musimy pamiętać, że jest to dodatek dekoracyjny, który wymaga dodatkowej opłaty. Wypożyczenie podtalerzy na przyjęcie to koszt w granicach 5-10 zł za sztukę, w zależności od rodzaju produktu i cennika lokalu. Można również taką dekorację wypożyczyć bezpośrednio w wypożyczalniach eventowych. Wiąże się to z tym, że produkty musimy odebrać z punktu, z którego je wypożyczamy, a następnie po przyjęciu zebrać i odwieść w celu rozliczenia się. Może to być dodatkowym kłopotem dla pary młodej, która i tak już ma wiele spraw na głowie przed i w trakcie swojego wesela.

Dlaczego warto skorzystać z oferty podtalerzy w naszym lokalu? Ponieważ nasza ozdoba stołu sprawi, że zastawa stołowa będzie oryginalna. Transparentne podtalerze dzięki swojej prostocie, mogą być dopasowane do każdego rodzaju uroczystości, bez względu na motyw przewodni. Doskonale dopasowane z innymi dekoracjami Sali będą tworzyć perfekcyjną całość na przyjęciu weselnym, urodzinowym, chrzcinach czy Komunii Świętej.