Prezenty dla Gości Weselnych

Prezenty dla Gości Weselnych nie są koniecznością, a miłym gestem ze strony Młodej Pary. Idealnie jest, gdy prezent dla Gości nawiązuje do stylu czy motywu przewodniego wesela. Jeśli młodzi planują wesele w stylu glamour, nie będzie dobrym pomysłem podarować dla Gości słoiczków z miodem czy sukulentów. Takie prezenty będą idealne podczas wesel w stylu boho czy rustykalnym.

Czytaj więcej: O czym należy pamiętać podczas wyboru sali weselnej?

Prezenty nie tylko dla Gości Weselnych

Obecnie nie tylko wręcza się prezenty na weselach. Dobrą okazją na podziękowania dla Gości są również inne przyjęcia, takie jak przyjęcie weselne, Chrzciny, Komunia Święta, urodziny, Jubileusz, 18. urodziny itp.

Przykładowo, gdy rodzice wraz z dzieckiem chcą podziękować za przybycie swoim Gościom, idealnym prezentem będzie np. coś słodkiego. Jeśli organizujemy huczne osiemnaste urodziny, na pewno Goście ucieszą się np. z małego wina musującego. Oczywiście prezenty dla Gości są niepisaną zasadą na przyjęciach i nie są obowiązkowe. Jest to miły dodatek, który może pełnić również rolę dekoracyjną stołu w trakcie przyjęcia. Prezent może być spersonalizowany, idealnie współgrający z aranżacją sali i dekoracji.

stół weselny

W jaki sposób wręczyć prezenty dla Gości?

Sposobów na obdarowanie naszych Gości jest kilka. Na stołach nierzadko układamy winietki, wcześniej przygotowane i współgrające z resztą dekoracji. Jeśli decydujemy się na mini podarunki, właśnie przy winietkach będzie dla nich idealne miejsce. Dzięki uroczym prezentom zlokalizowanym na stołach, udekorowany gadżet będzie cieszył oko Gości podczas spożywania posiłków, a stoły będą wyglądały jeszcze piękniej.

Jeśli zdecydujemy się na trochę większe upominki dla Gości, warto pomyśleć o stoliku lub np. białych, drewnianych koszach, w których będą czekały prezenty. Możemy zlokalizować je np. przy wejściu na sale, w miejscu widocznym. Goście będą mogli zabrać je ze sobą w każdej chwili, np. na koniec przyjęcia. Dobrym pomysłem będzie tabliczka np. z napisem „Dziękujemy Gościom za przybycie”.

Innym sposobem na przekazanie dla Gości podziękowania jest zaangażowanie wodzireja bądź DJ’a, którego mamy na przyjęciu. Może on w formie zabawy lub innej sprytnej sztuczki przekazać Wasze podziękowania dla Gości.

prezent dla gości

Jakie prezenty wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego prezentu, warto zwrócić uwagę na aspekty wizualne. Często to detale dają największy efekt WOW, na którym nam zależy. Wystarczy świeża gałązka, wstążka czy mały koralik, a mini podarunek ucieszy każdego, kto go otrzyma. Myślę, że praktyczność prezentu jest równie ważna. Mały upominek dla Gości może być jadalny, praktyczny w kuchni, przydatny do zabawy z najmłodszymi czy użyteczny w domowym SPA.

stół na weselu

Inspiracje prezentowe – lista TOP 12 najlepszej formy podziękowania dla Gości w Astorii:

 1. Woreczki z lawendą.
 2. Kolorowe lizaki, cukierki, krówki.
 3. Małe wina musujące.
 4. Makaroniki.
 5. Słoiczki z miodami.
 6. Słoiczki z konfiturami.
 7. Bańki mydlane.
 8. Pierniczki.
 9. Mini mydełka.
 10. Personalizowane czekoladki.
 11. Mini nalewki.
 12. Mini sól do kąpieli.

Czegokolwiek byśmy nie podarowali naszym Gościom, na pewno da im to wiele radości i sprawi, że docenią Nasz wysiłek. Przyjęcie Weselne, Komunia Święta czy Chrzciny są idealnym powodem, aby podziękować Gościom za przybycie, zwłaszcza w obecnych czasach.