Studniówka, czyli wielki bal na koniec szkoły

Studniówka jest popularnym przyjęciem z okazji zakończenia szkoły, a dokładnie z okazji zdania matury. Odbywa się zazwyczaj na sto dni przed rozpoczynającymi się w maju egzaminami maturalnymi. Termin styczniowy lub początek lutego jest najbardziej pożądanym, jeśli chodzi o tego typu imprezę. Udział w tym wydarzeniu biorą uczniowie klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszeni przez nich nauczyciele. Stój, który obowiązuje jest zazwyczaj wieczorowy, dla chłopców eleganckie garnitury, natomiast u dziewcząt piękne suknie.

Jakie koszty warto uwzględnić przed studniówką?

Uroczystość rozpoczyna polonez – taniec, który tańczą maturzyści. Dlaczego właśnie on? Ponieważ jest uważany za najbardziej reprezentatywny polski taniec. Najczęściej to właśnie polonez rozpoczynał wielkie uroczystości, przyjęcia i bale.

dekoracja stołu

Studniówka to dla wielu osób spory wydatek. Dziewczęta przeważnie szukają pięknej sukni, nowych butów i pasującej do całości torebki. Nierzadko umawiane są terminy na makijaż oraz wieczorową fryzurę. Panowie zazwyczaj kupują nowy garnitur i koszulę. Coraz częściej młodzi ludzie podjeżdżają pod sale bankietowe wynajętymi limuzynami. Do całości warto dopisać cenę „za talerzyk” osoby towarzyszącej.

Co wziąć pod uwagę szukając sali na studniówkę?

Sale weselne i bankietowe oferują przyszłym maturzystom wytworne menu, pięknie wystrojoną salę, i zapewnienie, że podczas tej imprezy poczują się wyjątkowo. W końcu to ostatni moment na szaloną zabawę i zapomnienie o intensywnym czasie przed książkami. Idealnym miejscem na zorganizowanie tego typu uroczystości jest nasze Centrum Bankietowe Astoria. Duża, przestronna sala dla 160 gości. Jasne wnętrze, wpisujące się w najnowsze trendy. Piękne krzesła chiavari, bankietowe okrągłe stoły (lub klasyczne prostokątne), lustra na ścianach oraz pyszne menu są przepisem na sukces Studniówki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

dekoracja na wejście