SYLWESTER 2021 / 2022 w Astorii

Nadejście Nowego Roku związane jest z wieloma tradycjami i zwyczajami. Mówi się, że jaki Sylwester – taki cały rok.

Dlatego tego dnia dobrze jest przestrzegać kilku prostych zasad, które przedstawiamy poniżej:

  1. Według polskich zwyczajów w Sylwestrową noc oraz w Nowym Roku nie może niczego zabraknąć. Dzięki temu nasze nadchodzące miesiące będą obfite i pełne pomyślności. Najlepszym rozwiązaniem jest spędzenie Balu Sylwestrowego w Astorii . Dlaczego? Ponieważ będziemy mieli wyśmienite i bogate menu, zgodnie z tradycją Sylwestrową. Ważnym zwyczajem jest również oddanie pożyczonych przedmiotów i spłacenie do tego czasu wszystkich długów, tak aby zacząć Nowy Rok z czystą kartą.
  2. Pamiętajmy, że w Sylwestra nie powinniśmy robić porządków w domu, ponieważ w ten sposób możemy „wymieść” szczęście z naszego życia. Dlatego to kolejny dowód na to, że warto w Noc Sylwestrową wyjść z domu, spędzić przyjemnie czas na zorganizowanym balu, niż organizować samemu imprezę, gdzie każdy z gospodarzy musi posprzątać przed przyjściem swoich gości.
  3. Żegnanie starego roku zazwyczaj spędzano na bardzo hucznych zabawach. Kaszubska tradycja nakazywała wypędzenie starego roku poprzez hałaśliwy obchód po wsi z klekotkami oraz śpiewami. Im głośniej i radośniej zachowywano się tej nocy, tym szczęśliwszy miał być dla wszystkich kolejny rok. Od wieków wierzono, że od tego, jak spędzimy sylwestrowy dzień i noc zależy szczęście w Nowym Roku. Dlatego w Astorii przygotujemy huczne pożegnanie starego roku, wraz z pokazem sztucznych ogni, szampanem i rytmicznej muzyce do białego rana.
  4. Sylwester to także okazja dla panien, ponieważ włożenie czegoś nowego w Sylwestrową Noc oraz szczególne zadbanie o wygląd miało zagwarantować miłosne podboje. Bal Sylwestrowy pod osłoną eleganckiej, pięknie wystrojonej sali bankietowej jest idealnym miejscem. Zapraszamy wszystkie Panny oraz Pary, które mają chęć i ochotę tej nocy zabłysnąć, pobawić się i zagwarantować sobie szczęście w miłości. W tym magicznym czasie wszystko jest możliwe!
  5. Jaki jest najłatwiejszy sposób, aby sprawdzić, co czeka nas w Nowym Roku? Wystarczy przyjrzeć się bąbelkom szampana w naszym kieliszku. Duże, chaotyczne bąbelki oznaczają czas pełen zmian, romansów i niespodziewanych wydarzeń. Drobne, łagodnie unoszące się ku górze kieliszka, przepowiadają stabilizację i zdrowie.

A więc z kim będziemy mieli okazje sprawdzić powyższe wróżby oraz podtrzymać tradycje? Kto jest gotowy wyskoczyć z dresów, uciec z kuchni i odpocząć od telewizora? Ten rok zostawiamy za sobą, a w nowy wchodzimy z uśmiechem i nadzieją. Zapraszamy do Nas, Astoria Centrum Bankietowe w Mierzynie organizuje w tym roku najlepszy Bal Sylwestrowy w okolicy!

Czytaj także: Podtalerze – element dekoracyjny stołu w ofercie Astorii