Uroczysty obiad po ślubie w Astorii

Z roku na rok kameralny ślub i obiad weselny stają się świetną alternatywą hucznego wesela. Państwo Młodzi decydują się na takie rozwiązanie ze względów ekonomicznych, chodź nie tylko. Wiele osób pragnie spędzić najpiękniejszy dzień w swoim życiu jedynie w najbliższym gronie. Obiad powinien jednak różnić się od innych spotkań rodzinnych.

Czytaj także: Jakie stoły na wesele – okrągłe czy prostokątne?

Jakie zalety ma kameralne przyjęcie po ślubie?

Uroczysty obiad w gronie przyjaciół i rodziny ma wiele zalet. W kameralnym gronie Państwo Młodzi mogą być sobą – nie czują presji i nie towarzyszy im silne uczucie stresu i tremy. Odpowiedni lokal na kameralne spotkanie jest znaleźć łatwiej niż dużą salę weselną. Dodatkowo przyjęcie weselne oznacza, że przy mniejszej liczbie gości można postawić na wysokiej jakości dodatki oraz zapewnić bliskim bardziej luksusowe warunki, niż przy hucznej imprezie. Nie ulega wątpliwości, że organizując obiad weselny cena jest dużo niższa. Podczas takiego pięknego obiadu będą obecne tylko osoby, których młodzi lubią oraz dobrze znają.

stół z kwiatami

Jak przygotować idealny obiad poślubny?

Obiad w klimatycznej sali może być bardzo romantyczny, niepowtarzalny i wyjątkowy. Rezygnacja z hucznego przyjęcia nie musi oznaczać, że goście nie będą się świetnie bawić. Ogromną rolę odgrywa staranne przygotowanie wszystkich szczegółów dotyczących uroczystości.

Menu – pyszne dania umilą wspólne spędzone chwile w gronie najbliższych. Znając preferencje swoich gości, można postawić na nieco bardziej unikalne menu – na przykład coś z kuchni włoskiej czy francuskiej. Na kameralnej uroczystości oczywiście nie powinno zabraknąć tortu weselnego.

Muzyka – romantyczny aranż w tle stworzy niesamowitą atmosferę. Państwo Młodzi mogą postawić na przeboje, które przywołują im w pamięci miłe wspomnienia ze wspólnych chwil lub młodości. Obiad w kameralnym charakterze wcale nie wyklucza tańców. Pierwszy taniec zakochanych to punkt obowiązkowy większości przyjęć ślubnych.

Ślubne tradycje – Państwo Młodzi, dla których rodzinne tradycje odgrywają wyjątkową rolę, i tu nie powinni z nich rezygnować. Przeniesienie Panny Młodej przez próg, toasty czy oczepiny – to Młoda Para decyduje o tym, co powinno znaleźć się w repertuarze ich spotkania.

Podziękowanie dla rodziców – często to niezbędny element każdego przyjęcia weselnego. Wiele osób nie chce rezygnować z okazania wdzięczności swoim rodzicom także na kameralnym obiedzie, dlatego warto wziąć to pod uwagę.

Fotograf – piękne zdjęcia to najlepsze pamiątki z dnia Ślubu. Warto uwiecznić ten wyjątkowy dzień i kameralne przyjęcie na pięknych fotorelacjach. Do tego niezbędny będzie odpowiedni fotograf, który zadba o sesję plenerową i pamiątkowe fotografie z każdym gościem podczas kameralnego przyjęcia.

Prezenty dla gości – obiad w małym gronie umożliwia wręczenie wszystkim specjalnych upominków, które pokażą wdzięczność za spędzony czas. Może to być pudełeczko pralinek z miłą karteczką, ulubiony alkohol czy mały słoiczek miodu z dobrej pasieki. To doskonały sposób, aby zaskoczyć gości i zadbać o niepowtarzalne zakończenie ważnego w życiu Młodych spotkania. Tu można więcej przeczytać o upominkach dla gości.

Gdzie zorganizować obiad poślubny?

Wyjątkowym miejscem na organizację wspaniałych przyjęć jest Astoria Centrum Bankietowe w Mierzynie. To utrzymany w nowoczesnym stylu lokal z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Dużym atutem jest klimatyzowana, przestronna sala. Mamy ogromne doświadczenie w spełnianiu marzeń o niezapomnianych przyjęciach!

stół państwa młodych