Wiejski stół, czy stół staropolski?

Wiejski stół czy stół staropolski, jak sama nazwa wskazuje jest miejscem, gdzie goście mogą próbować polskich specjałów przygotowanych tradycyjnym sposobem. Sprawdź, jakie przysmaki najczęściej się na nim znajdują i dlaczego warto zamówić go na większość imprez okolicznościowych.

Co znajduje się na wiejskim stole?

Zazwyczaj są to różnego rodzaju, dobrej jakości wędliny, pasztety, smalec, bochenki chleba i kiszone ogórki. Często na takim stole nie brakuje domowej roboty nalewki czy innego tego typu trunku. Stół staropolski udekorowany jest zazwyczaj zielonymi elementami, zwisającymi kabanosami oraz drewnianymi belkami.

Czy warto zamówić wiejski stół na imprezę?

Wiejskie stoły można postawić nie tylko na przyjęciu weselnym, mimo, że właśnie tam, są one najbardziej popularne. Tego typu miejsce jest świetnym punktem integracyjnym dla gości na każdym przyjęciu. Zmusza nas do wstania od stołu, a przy tym do spotkań z innymi osobami, które akurat również zachęciły do konsumpcji zapachy wędlin. Rozmowa, degustacja polskich specjałów oraz popijanie domowego trunku to świetny sposób na zapoznanie się z innymi gośćmi lub rozładowanie niezręcznych sytuacji.

stół