WIOSNA – dlaczego to idealna pora roku na przyjęcia weselne?

Sezon ślubny trwa cały rok, ale najbardziej oblegane miesiące to te letnie. Para młoda, wybierając datę ślubu, nie tylko zwraca uwagę na literkę R w nazwie miesiąca, ale również na to, czy będzie możliwie ładna pogoda. Nikt nie chce ulewnego deszczu czy wichury w dniu swojego ślubu. Niestety sama pogoda nie jest nigdy do przewidzenia. Tak, jak często prognozy nie sprawdzają się tydzień przed terminem, tak na pewno nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy będzie błękitne niebo na rok, czy dwa lata przed wyznaczoną datą ślubu. Zatem, na co możemy mieć wpływ i co możemy przewidzieć, planując dzień zaślubin?

Jaki wiosenny miesiąc na ślub będzie najlepszy i co ma na to wpływ?

Już wiadomo, że wiosną pogody nie da się przewidzieć, ale można postawić na miesiąc, w którym z pewnością oko zachwyci roślinność. Zdecydowanym faworytem w tej kwestii jest maj. Mimo że nie ma w swojej nazwie (zresztą tak jak oblegany lipiec) pożądanego R, dla wielu jest to najpiękniejszy miesiąc w roku. Żywo zielona roślinność i pięknie kwitnące drzewa, bujne kwiaty… cała przyroda budzi się do życia, a to nie tylko dodaje energii, ale również stanowi doskonałą scenerię do ślubnych zdjęć i video.

kwitnie drzewko

Gdzie zorganizować wesele w maju?

Przy organizacji przyjęcia weselnego w Szczecinie warto wybrać miejsce z ogrodem, w którym są kwitnące drzewa, a w strefach dla Gości można znaleźć ozdobne rośliny. Kolorowe kwiaty w donicach i ogrodzie, są przyjemne dla oka i pożyteczne dla przyrody.  Żywa roślinność uprzyjemnia wypicie kawy czy lampki wina na zewnątrz w trakcie trwającego wesela. Dlatego tak ważna jest nie tylko sala, ale również jej otoczenie, patio czy ogród.

Takim miejscem z pewnością jest Astoria Centrum Bankietowe. Nasza sala weselna ma do zaoferowania Gościom obszerne patio ze stolikami i krzesełkami. Wokół uwagę zwracają posadzone młode drzewa wiśni, jabłonek oraz brzozy. Cieszyć Gości będą również egzotyczne palmy, bambusy, drzewka oliwne czy klon palmowy. Bujne dywany z delikatnych kwiatków w donicach to kolejny atut naszego patio. Ogródek z zieloną trawą, odgrodzony całkowicie od ulicy, zapewnia prywatność i możliwość zaślubin na świeżym powietrzu. Cudownie prawda? Zatem do zobaczenia w maju w naszej Astorii.