Wybór sali weselnej – czyli rzeczy na które warto zwrócić uwagę

Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie weselne to często trudna decyzja. Warto poświęcić na to więcej czasu, bo dobrze wybrane miejsce zagwarantuje wymarzoną atmosferę i świetną zabawę do białego rana.

Kiedy zarezerwować salę?

Lokal powinien zostać zarezerwowany tak szybko, jak tylko zostanie ustalona data wesela, ze względu na niedużą dostępność wolnych terminów, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Czasem uda się znaleźć ofertę last minute, nie warto jednak brać tego za pewnik.

Zobacz również: Czy można zorganizować wesele last minute w 2022 roku?

Jak dużą salę wybrać?

Przy wyborze miejsca przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na stosunek wielkości sali do liczby zaproszonych gości. Zbyt mały parkiet lub rozpychanie się gości przy stole, nie jest pożądanym zjawiskiem na przyjęciach. Zazwyczaj właściciele obiektów reklamują swoje miejsca, możliwie maksymalną liczbą uczestników przy danej uroczystości. Warto również zwrócić uwagę na przestrzeń, jaką oferuje lokal. Nasza sala pozbawiona jest słupów na całości parkietu. Plusem tego jest możliwość dowolnego ustawienia stołów oraz swoboda w tańcu.

dekoracje

Na co zwrócić uwagę wybierając salę?

Przy wyborze sali weselnej, bardzo ważną rolę odgrywają kwestie finansowe. Wiele młodych par właśnie od nich uzależnia decyzję o wynajęciu lub rezygnacji z lokalu. Jednak analizując koszty wynajęcia sali nie możemy brać pod uwagę jedynie ceny „talerzyka”. Powinniśmy sprawdzić, czy w ramach podanej ceny mamy zagwarantowane takie produkty i usługi jak:

  • podstawowa dekoracja sali,
  • ciasta, owoce,
  • dodatkowa opłata za wniesienie własnego alkoholu,
  • nielimitowane napoje (soki owocowe, napoje gazowane, woda),
  • wysokość zadatku,
  • minimalna liczba gości,
  • brak dodatkowej opłaty za parking dla gości.

Co jeszcze warto sprawdzić?

Jeżeli uroczystości przewodzi konkretny motyw, warto zadbać o to, by ogólny wystrój sali wpasowywał się w klimat imprezy. Dodatkowo dobrze jest upewnić się, czy danego dnia w lokalu nie jest organizowana żadna inna impreza, która ograniczałaby prywatność przyjęcia.

Ostatnią ważną kwestią, o której wiele par zapomina jest sprawdzenie, z czego wykonany jest parkiet. Śliskie płytki mogą utrudnia zabawę, a nawet powodować potencjalne niebezpieczeństwo.

dekoracje