Zamiast kwiatów – czyli o co proszą Państwo Młodzi

Coraz modniejsze jest wręczanie zaproszeń z informacją odnośnie do preferowanego prezentu dla Państwa Młodych. Zazwyczaj przyszli nowożeńcy proszą o pieniądze. Popularne kwiaty odchodzą w zapomnienie. Wiąże się to głównie z ich niepraktycznością – ciężko jest pomieścić w domu kilkadziesiąt wiązanek. O jakie prezenty proszą zatem młode pary? Sprawdźmy to!

Prezenty, którymi można się podzielić

Pośród praktycznych prezentów Państwo Młodzi często decydują się na przedmioty, którymi będą mogli obdarować innych. Do najpopularniejszych pozycji należą:

  • zabawki – po przyjęciu weselnym pełnym wrażeń nowożeńcy obdarowują szpitale lub domy dziecka swoimi prezentami. Dzięki temu radość dzielą z innymi.

  • karma dla zwierząt – to kolejny prezent od serca. Młodzi w ten sposób pomagają schroniskom lub fundacjom czy stowarzyszeniom w ratowaniu zwierząt. Warto zwrócić uwagę, aby karma była dobrej jakości. Lepiej kupić mniejsze opakowanie, ale z pełnowartościowym składem.

kwiaty

O jakie inne praktyczne prezenty proszą nowożeńcy?

Niektóre Pary Młode decydują się na prezenty, z których będzie można korzystać przez kolejne lata. Wśród pomysłów pojawiają się:

  • książki – jeśli Para Młoda uwielbia czytać, idealnym rozwiązaniem będzie prośba o najnowsze wydania książek. Nawet jeśli egzemplarze się powielą, można wesprzeć inne organizacje pomagające biedniejszym oddając te tytuły.

  • Alkohol – popularną prośbą w jest butelka alkoholu. Może to być dobrej jakości wino, wódka, rum czy inny trunek. Taki upominek będzie można wykorzystać podczas świętowania rocznic ślubu czy podczas np. chrzcin pierwszego dziecka.

  • zdrapki czy kupony – to ciekawy pomysł na dodatkowe zyskanie dodatkowych pieniędzy. Przy okazji już samo sprawdzanie kuponów jest ekscytujące.